Start
Przegląd artykułów w sekcji
Spadek liczby nowych centrów handlowych w Europie potrwa przynajmniej do roku 2011 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
cushman_wakefield.jpg Na podstawie przeprowadzonych badań firma doradcza na rynku nieruchomości Cushman & Wakefield przewiduje, że w 2010 r. oddanych zostanie do użytku jedynie 7 milionów mkw. nowej powierzchni w centrach handlowych w Europie, co stanowić będzie najniższy od pięciu lat poziom aktywności deweloperskiej w tym segmencie rynku. Pełne skutki globalnej recesji prawdopodobnie odczujemy najmocniej w 2011 r., kiedy to zgodnie z prognozami powstanie jedynie 5 milionów mkw. powierzchni w całej Europie i będzie to najniższy wynik od 2003 r.

Jak podaje najnowszy raport firmy Cushman & Wakefield, European Shopping Centre Development (Raport z rynku rozwoju centrów handlowych w Europie), w 2009 r. powstanie ok. 8,7 milionów mkw. nowej powierzchni centrów handlowych, co stanowi spadek o 5% w stosunku do 2008 r. W okresie pierwszych sześciu miesięcy w Europie oddano do użytku 3,1 miliona mkw. w 115 nowo otwartych centrach handlowych, tj. 18% mniej niż w tym samym okresie w 2008 r. W kolejnych dwóch, trzech latach nie należy oczekiwać znaczącego wzrostu podaży nowej powierzchni.


Czytaj całość
 
O czym pamiętać przy zakupie mieszkania z rynku pierwotnego? Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Oferty mieszkaniowe możemy wybierać zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Każda opcja ma oczywiście swoje zalety, jak i wady. Przewagą mieszkań z rynku pierwotnego jest to, że kupujemy je jako zupełnie nowe i możemy od początku sami urządzać. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się na zakup własnego M od dewelopera. Warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami, dzięki którym zakup mieszkania będzie nie tylko łatwiejszy, ale przede wszystkim bezpieczniejszy.

Pośpiech przy zakupie mieszkania jest jedną z najgorszych rzeczy. Warto sprawdzić oferty deweloperów, a następnie umówić się na spotkanie w firmie i zapoznać się ze szczegółami inwestycji. Bardzo dobrym rozwiązaniem są targi mieszkaniowe. Zazwyczaj organizuje się je w większych polskich miastach wiosną i jesienią. W jednym miejscu możemy spotkać się z przedstawicielami wielu firm i zapytać o wszystkie szczegóły. Często deweloperzy przy takiej okazji stosują dodatkowe promocje. Jeśli zależy nam na czasie, to możemy skorzystać z usługi firmy doradczej. Jest to więc idealna propozycja dla zabieganych osób, ale także dla tych, którzy nie potrafią się odnaleźć w gąszczu ofert.
Czytaj całość
 
Deloitte promuje zrównoważony rozwój Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Warszawa, 16 kwietnia 2009 – Nowa siedziba firmy doradczej Deloitte w Warszawie jest jednym z najbardziej energooszczędnych i ekologicznych biurowców w Polsce, jako jedyna w naszym kraju otrzymała certyfikat GreenBuilding. Zaświadczenie to jest wydawane budynkom, w których zużywa się 25 proc. mniej energii niż przewidują krajowe normy budowlane. Stanowi część zainicjowanego w 2005 r. przez Komisję Europejską dobrowolnego programu, który koncentruje się na wprowadzaniu energooszczędnych rozwiązań w przedsięwzięciach komercyjnych oraz na wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii.


Czytaj całość
 
Budowa-Info
Start
Technologie budowlane
Budynki
Wnętrza
Wydarzenia
Architekci
Szukaj
Napisz do nas
Archiwum