Dom prowansalski Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
dom_prowansalski_m2studio_1.jpg
Architekci z pracowni m2studio zaprezentowali swoją najnowszą realizacje, którą jest dom w stylu prowansalskim. Coraz wiecej podróżujemy, zakochujemy sie w odległych miejscach i w budownictwie z miejsc które odwiedzamy. Inwestorzy chcą coraz częściej budować w Polsce czerpiąc z innych styli. Czy jest w tym coś złego, czy takie projekty wygladają źle w naszym klimacie? Obejrzyjście zdjecia, a przekonacie sie że tak nie jest.  Budynek został wybudowany w miejscowości Nowa Wieś w pobliżu Warszawy i prezentuje się wyśmienicie. 


prowansalski_m2studio_3_maly.jpgKolorystyka budynku jest bardzo konsekwentnie realizowana - są to różne odcienie szarości. Na dachu położono ceramiczne dachówki IMERYS Toiture BEAUVOISE w kolorze grafitowym. Jest to dachówka o małym formacie i aspekcie płaskim, produkowana w fabryce w St. Germer de Fly w regionie Beauvoise.
Jest to dachówka bardzo elegancka o wyjątkowo gładkim wyglądzie. BEAUVOISE to dachówka nowoczesna, szczególnie pasująca do koncepcji innowacyjnych, znalazła szerokie zastosowanie w regionach Paryskich i wschodnich Francji. Trzeba przyznać, że dachówki jak i cały dom prezentują się wspaniale.

Największą trudnością było dostosowanie podziałów we wnętrzu budynku do rygorystycznego podziału na elewacji. Nie obyło się bez zmian w trakcie realizacji, ale powstał piekny budynek, którego właścicielka jest bardzo zadowolona z efektu.

Pracownia architektoniczna, która zaprojektowała ten budynek, projektuje głównie domy nowoczesne, ale jak widać doskonale sobie radzi z projektami bardziej tradycyjnymi.

źródło: Architektura.info
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Budowa-Info
Start
Technologie budowlane
Budynki
Wnętrza
Wydarzenia
Architekci
Szukaj
Napisz do nas
Inspiracje
Ogrody zimowe
Archiwum
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
Kolporter RSS