Indywidualne rozwiązania w typowym domu - projekt Dom - Nowy Wymiar Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Pod Katowicami powstaje nowoczesny i ekologiczny dom jednorodzinny, którego zaletą jest dostosowanie do praktycznie każdej rodziny. Firma Sanitec KOŁO, jako uczestnik projektu Dom – Nowy Wymiar dostarcza domowi typowemu indywidualnych rozwiązań w zakresie armatury sanitarnej.

kolo_projekt_dom_nowy_wymiar

Lekkie, drewniane konstrukcje szkieletowe zyskują rosnącą popularność w gronie architektów. Trwałość i łatwość obróbki tego surowca pozwala na budowanie dowolnych obiektów, nawet w najzimniejszych krajach Europy. Indywidualny projekt domu jednorodzinnego autorstwa arch. Roberta Koniecznego, założyciela słynącej z innowacyjnych projektów pracowni KWK Promes, to jedna z takich ekologicznych i solidnych konstrukcji. Założeniem projektowym domu typowego było stworzenie takiego obiektu, który będzie pasował do każdej działki i do prawie każdej rodziny. Dwukondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej 224 m2 został zbudowany na planie koła, dzięki czemu zmieści się na każdej powierzchni działki. Sercem domu jest trzon wewnętrzny, którym poprowadzono wszystkie instalacje i korytarz komunikacyjny. Żadna z wewnętrznych ścian budynku nie jest nośna, co daje użytkownikom budynku daleko idącą swobodę kształtowania układu i programu wnętrz.

Przestrzeń dla czworga
Dom według indywidualnego projektu jednego z najbardziej uznanych polskich architektów, powstający w podkatowickiej Pszczynie to idealna propozycja dla rodziny 2+2. Parter przeznaczono na strefę dzienną – znajdzie się tam zaplecze gospodarcze oraz pokój gościnny. Piętro to przestrzeń prywatna właścicieli, gdzie usytuowano sypialnie oraz pomieszczenia sanitarne. Architekt przewidział trzy łazienki, których wyposażenia podjęła się firma Sanitec KOŁO. Z łazienki na parterze będą korzystać domownicy oraz goście, znajdzie się tam kabina natryskowa, umywalka oraz miska ustępowa. Na piętrze powstaną dwa takie pomieszczenia, jedno przylegające do sypialni z przeznaczeniem dla rodziców, a drugie będą użytkować wyłącznie dzieci. Celem zapewnienia komfortu dorosłym, postanowiono wyposażyć przeznaczoną dla nich łazienkę w dużą wannę z linii Progress o wymiarach 190x90 cm. Natomiast w łazience dziecięcej ciekawym pomysłem było zaplanowanie dwóch oddzielnych umywalek dla każdego użytkownika. Idea domu ze znaczną swobodą aranżacji wymagała od firmy Sanitec KOŁO dostarczenia odpowiedniego wyposażenia. Znakomitym rozwiązaniem było wprowadzenie ceramiki łazienkowej o nowoczesnym wzornictwie, zapewniającą równocześnie dużą dowolność pod względem aranżacyjnym. Seria EGO charakteryzuje się niewielkimi, kompaktowymi rozmiarami i owalnym kształtem. Biorąc pod uwagę dużą ilość światła dziennego, jakie będzie się przedostawać do wnętrz budynku, delikatna linia umywalek jest doskonałym wyborem. Światło będzie tutaj grało zdecydowanie wiodącą rolę, dlatego specyficzne kształty ceramiki łazienkowej marki KOŁO staną się centralnym elementem dekoracyjnym wnętrza utrzymanego w modernistycznej stylistyce.
www.kolo.com.pl
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Budowa-Info
Start
Technologie budowlane
Budynki
Wnętrza
Wydarzenia
Architekci
Szukaj
Napisz do nas
Inspiracje
Ogrody zimowe
Archiwum
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
Kolporter RSS