Toskania w Szanghaju - Luksusowe wille kompleksu golfowego Sheshan Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
reynaers_kompleks_golfowy_sheshan_3tn.jpgW Chinach, w pobliżu Szanghaju, powstał ekskluzywny kompleks golfowy. Obiekt Sheshan Golf Estate jest zaskakującym połączeniem tradycyjnej renesansowej willi z najwyższej klasy nowoczesnymi technologiami budowlanymi. Wśród dostawców technologi znalazła się także firma Reynaers Aluminium.

W Chinach dokonuje się proces nieustannych przemian. Trwający od kilkunastu lat boom inwestycyjny sprawił, że kraj ten zamienił się w wielki teren budowy – nigdzie indziej nie widziano jeszcze, by roboty budowlane wykonywane były na taką skalę. Chiny przyciągają także najwyższej klasy pracownie architektoniczne z całego świata, m.in.: Herzog & de Meuron, którzy zaprojektowali spektakularny stadion olimpijski, Rem Koolhaas projekt pekińskiej wieży CCTV, a Steven Holl tworzy w Chinach jeden z najbardziej ekologicznych na świecie kompleksów mieszkaniowych - Linked Hybrid.
Obok nowych ikon architektury powstają inwestycje, które do niedawna byłyby nie do pomyślenia. Przykładem jest Sheshan Golf Estate - kameralny kompleks obiektów golfowych zlokalizowany w niedaleko Szanghaju. Wzniesiony na 9,5 hektarowej wyspie, jako rozszerzenie otwartego wcześniej Sheshan Golf Club, w 2009 roku został rozbudowany o 20 luksusowych i egzotycznych dla architektury Chin willi.

Europejska architektura z detalami Reynaers

reynaers_kompleks_golfowy_sheshan_1.jpg
Sheshan Golf Estate został oparty na koncepcji toskańskiej wioski a poszczególne budynki połączyła architektura europejskiej willi. Wpływy tej tradycji budowlanej wykorzystano przy projektowaniu elewacji oraz w elementach stylistycznych: renesansowych wieżach, parterowych oknach czy rustykalnej murarce z czerwonej i białej cegły ozdabiającej elewację do wysokości drugiej kondygnacji.
W inwestycji szczególną uwagę poświęcono detalom. Projekt wymagał zastosowania charakterystycznego profilu do złudzenia przypominającego drewniane konstrukcje ramowe w klasycznych europejskich budynkach. Firma Reynaers Aluminium zaoferowała system okienno-drzwiowy CS 68 w linii Renaissance, doskonale imitujący smukły profil drewniany, stanowiąc przez to doskonałą alternatywę dla ram z tego naturalnego materiału. Co więcej, rozwiązanie Reynaers zapewniło spełnienie wysokich wymagań inwestora dotyczących najnowocześniejszej technologii.
Innowacyjność systemu Reynaers CS 68, należącego do serii Concept System®, opiera się na wyjątkowej trójkomorowej technologii. Zewnętrzna i wewnętrzna strona każdego profilu CS 68 oddzielone są od siebie za pomocą izolatorów termicznych o wysokim współczynniku izolacji oraz za pomocą unikalnej uszczelki centralnej, składającej się z dodatkowych komór powietrznych. Ponadto, profile wyposażone są w ciągłe uszczelnienie akustyczne, które zapewnia doskonałą izolację przed hałasem.

Inny produkt Reynaers, system elewacyjny CW 50 zastosowano do budowy oranżerii. Konstrukcja słupowo-ryglowa systemu CW 50, dzięki swoim smukłym profilom, umożliwiła stworzenie pełnych światła przestrzeni. System ten został wybrany także z powodu dobrej izolacyjności termicznej i akustycznej, tak aby po wyczerpującym treningu umożliwić gościom kompleksu całkowite odseparowanie się od otoczenia, nie tracąc z oczu bajkowego pejzażu.


Golf jest w Chinach sportem elitarnym. Z 1,3 mld mieszkańców Chińskiej Republiki Ludowej około 200 tysięcy najbogatszych uprawia tą dyscyplinę. Dzięki temu inwestowanie w nieruchomości na obszarze Sheshan Golf Estate ma wyjątkowo ekskluzywny charakter. Reynaers Aluminium, oferując innowacyjne i zróżnicowane produkty, w znaczący sposób przyczynił się do sukcesu architektonicznego inwestycji.


WILLE KOMPLEKSU GOLFOWEGO SHESHAN
Architekt / Inwestor: Unifront Holdings Limited, Szanghaj
Doradca ds. kierowania projektem: Robert Su
Producent: Shanghai Suntek Modern Windows & Doors Co., Szanghaj
Systemy Reynaers: CS 68, CS 68 Renaissance, CW 50
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Budowa-Info
Start
Technologie budowlane
Budynki
Wnętrza
Wydarzenia
Architekci
Szukaj
Napisz do nas
Inspiracje
Ogrody zimowe
Archiwum
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
Kolporter RSS