Start arrow Budynki
Budynki
Budowa loftów Woroniczna Qbik zbliża się do końca. Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
ghelamco_qbik_ul_woronicza_640.jpg Warszawska inwestycja dobiega do końca, już wszystkie kondygnacje zostały wybudowane. Kompleks przykryty jest około 5 000 m2 płyt stropowych, a na budowę zużyto 35 550 m3 betonu. W marcu rozpoczną się prace elewacyjne, a przyszli lokatorzy wprowadzą się do swoich apartamentów w przyszłym roku.

Budowa Woronicza Qbik rozpoczęła się w styczniu 2010 roku. Zaprojektowano 350 lokali w tym 163 to mieszkania dwupoziomowe i 183 jednopoziomowe. Piętrowe, wysokie na prawie 6 m mieszkania dają niespotykane możliwości aranżacyjne i stanowią prawie nieograniczone pole dla aranżacji wnętrz.
Czytaj całość
 
Zielony uniwersytet - Centrum Nauk Przyrodniczych w holenderskim Groningen Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
reynaers_centrum_nauk_przyrodnicznych_hl_2_250.jpg Nowo powstałe Centrum Nauk Przyrodniczych, należące do Instytutu Matematyki i Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu w Groningen, stanowi część kompleksu Zernike, przekształcanego obecnie w „ekologiczny kampus”. Sztywny, właściwy dla dużego miasta plan ulic zostanie wzbogacony bardziej przyjaznymi dla studentów elementami: ścieżkami dla pieszych, żywopłotami i drzewami; zostanie także ograniczony ruch drogowy.

Centrum Nauk Przyrodniczych zostało zaprojektowane jako gigantyczne sklepione przejście, dające dostęp do leżącego za nim obszaru przyrodniczego. Obiekt składa się z dwóch ukośnie nachylonych części, pokrytych zielonymi dachami stopniowo wyłaniającymi się z podłoża. Na wysokości od czwartej do najwyższej, dziewiątej kondygnacji, dwie części budynku połączone są ze sobą za pomocą mostu biegnącego nad parkiem. Ta trójelementowa kompozycja wpłynęła również na rozmieszczenie trzech obszarów badań naukowych: botaniki, zoologii i badań podstawowych.
Czytaj całość
 
Toskania w Szanghaju - Luksusowe wille kompleksu golfowego Sheshan Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
reynaers_kompleks_golfowy_sheshan_3tn.jpg W Chinach, w pobliżu Szanghaju, powstał ekskluzywny kompleks golfowy. Obiekt Sheshan Golf Estate jest zaskakującym połączeniem tradycyjnej renesansowej willi z najwyższej klasy nowoczesnymi technologiami budowlanymi. Wśród dostawców technologi znalazła się także firma Reynaers Aluminium.

W Chinach dokonuje się proces nieustannych przemian. Trwający od kilkunastu lat boom inwestycyjny sprawił, że kraj ten zamienił się w wielki teren budowy – nigdzie indziej nie widziano jeszcze, by roboty budowlane wykonywane były na taką skalę. Chiny przyciągają także najwyższej klasy pracownie architektoniczne z całego świata, m.in.: Herzog & de Meuron, którzy zaprojektowali spektakularny stadion olimpijski, Rem Koolhaas projekt pekińskiej wieży CCTV, a Steven Holl tworzy w Chinach jeden z najbardziej ekologicznych na świecie kompleksów mieszkaniowych - Linked Hybrid.
Obok nowych ikon architektury powstają inwestycje, które do niedawna byłyby nie do pomyślenia. Przykładem jest Sheshan Golf Estate - kameralny kompleks obiektów golfowych zlokalizowany w niedaleko Szanghaju. Wzniesiony na 9,5 hektarowej wyspie, jako rozszerzenie otwartego wcześniej Sheshan Golf Club, w 2009 roku został rozbudowany o 20 luksusowych i egzotycznych dla architektury Chin willi.
Czytaj całość
 
Firma Cushman & Wakefield wyłącznym agentem przy komercjalizacji galerii handlowej Dworca Katowice Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
wizualizacja_dworzec_katowice_250.jpg Dworzec zlokalizowany jest przy placu Wilhelma Szewczyka w centrum Katowic i sąsiaduje z dworcem autobusowym.

Planowana modernizacja Dworca będzie związana z budową kompleksu, w skład którego wejdą dworzec kolejowy, dworzec autobusowy, centrum handlowo-usługowe oraz ośrodek biznesowy i kulturalny.

Z budynkiem Dworca zostanie połączony obiekt handlowo-usługowy. Galeria handlowa obejmie cały plac Szewczyka. Całkowita powierzchnia galerii wyniesie 53 tys. mkw. i będzie położona na 5 kondygnacjach. Dodatkowo zostaną wybudowane dwa poziomy parkingów podziemnych na 1200 samochodów. W zachodnim skrzydle powstanie 7-kondygnacyjna część biurowa. Nowy budynek Dworca i obiekt handlowo-biurowy połączy aleja dla pieszych tzw. Aleja Mody.
Czytaj całość
 
Dom prowansalski Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
prowansalski_m2studio_1_maly.jpg Architekci z pracowni m2studio zaprezentowali swoją najnowszą realizacje, którą jest dom w stylu prowansalskim.

Coraz wiecej podróżujemy, zakochujemy sie w odległych miejscach i w budownictwie z miejsc które odwiedzamy. Inwestorzy chcą coraz częściej budować w Polsce czerpiąc z innych styli. Czy jest w tym coś złego, czy takie projekty wygladają źle w naszym klimacie? Obejrzyjście zdjecia, a przekonacie sie że tak nie jest.  Budynek został wybudowany w miejscowości Nowa Wieś w pobliżu Warszawy i prezentuje się wyśmienicie. 

Czytaj całość
 
Obiekt na miarę współczesnego Wrocławia - Grunwaldzki Center Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
reynaers_grunwaldzki_center_3_520.jpgDzisiejszy Wrocław to połączenie ponad tysiącletniej historii z dynamiką nowoczesnego ośrodka życia gospodarczego. W mieście powstaje coraz więcej funkcjonalnych kompleksów biurowych – jednym z nich jest Grunwaldzki Center, do którego firma Reynaers Polska dostarczyła specjalnie zaprojektowane systemy aluminiowe.

Otwarcie nowoczesnego biurowca Grunwaldzki Center miało miejsce 22 maja 2009 roku. Grunwaldzki Center to funkcjonalny kompleks klasy A, zlokalizowany przy Placu Grunwaldzkim, przy zbiegu dwóch głównych ulic Wrocławia, ul. Marii Skłodowskiej-Curie i Cypriana Kamila Norwida. Obiekt składa się z trzech budynków o łącznej powierzchni 26 000 m2. Najwyższy, 55-metrowy, posiada 16 kondygnacji, pozostałe budynki odpowiednio 4 i 5 pięter. Każdy z budynków może funkcjonować niezależnie lub stanowić jedną całość biurową. W trzypoziomowych podziemnych garażach znajduje się 470 miejsc postojowych.
Grunwaldzki Center został zbudowany na terenie stanowiącym lukę przestrzenną, powstałą jeszcze w czasach II wojny światowej. Architekci – Roman Woźniak, Andrzej Hubka i Marek Kołłątaj – zadbali o to, by kompleks dobrze wpisywał się w otaczającą przestrzeń. Na budynku zostały wyeksponowane poziome linie, które są nawiązaniem do modernistycznej architektury Wrocławia lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku (Erich Mendelssohn). Natomiast wysoka część kompleksu to idealne dopełnienie zabudowy placu, stanowiące dominantę przestrzenną otoczenia.
Jednym z atutów biurowca Grunwaldzki Center jest możliwość efektywnego zagospodarowania powierzchni wewnątrz budynku. Modułowy podział okien (co 2,50 m) stwarza wiele sposobów aranżacji powierzchni w ramach jednej kondygnacji. Na tym samym piętrze najemca może stworzyć albo jedno ogromne (ponad 4 000 m2) pomieszczenie biurowe albo kilka czy kilkadziesiąt mniejszych biur z możliwością podziału przestrzeni co 1,25 m.Czytaj całość
 
Domy na ekstremalnie wąską działkę Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
dom_na_waska_dzialke_1a_m2studio_tn.jpg Od 8 lipca 2009 obowiązują nowe przepisy budowlane, które zostały wprowadzone wraz ze zmianą Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Jedną z istotniejszych zmian jest zmiana w rozdziale 1 - Usytuowanie budynku. Zapis w paragrafie 12 daje możliwość sytuowania domu jednorodzinnego bezpośrednio w granicy działki, jeśli jest ona węższa niż 16m. (Dla przypomnienia, wcześniej było to 4m lub 3m i w wyjątkowych sytuacjach 1,5m lub w granicy - jeśli na sąsiedniej działce już znajdował się tak usytuowany budynek).

Historyczne podziały działek na wąskie i długie pasy ograniczały, a czasem wręcz uniemożliwiały budowę domu na takim terenie. Bez specjalnego odstępstwa (odstępstwo od przepisów techniczno budowlanych) nie można było wybudować domu na działce o szerokości 10m, gdyż musiałby on mieć szerokość 3m (i to przy założeniu że jedna ściana byłaby bez okien).

Architekci Michał Pierzchalski i Marek Szaniawski z pracowni architektonicznej m2studio zaprezentowali projekty domów na ekstremalnie wąskie działki (7,8m i 9,6m szerokości). Domy te charakteryzują się nieskomplikowaną konstrukcją oraz uniwersalnymi rozwiązaniami technicznymi.

Czytaj całość
 
Nowoczesna winnica Bodegas Protos Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

reynaers_bodegas_protos_w_penafiel_2tn.jpg
W ostatnich latach prywatne bodegi – tradycyjne hiszpańskie winnice - zmieniają się w ogromne atrakcje turystyczne. Architekci stosują najlepszej jakości produkty budowlane, takie jak systemy aluminiowe Reynaers, by dzięki nim wydobyć na powierzchnię to, co na co dzień znajduje się pod ziemią.

Jedną z firm, która wprowadziła w życie ideę odnowy w sektorze winiarskim, jest winnica Bodegas Protos w Penafiel – mieście położonym niedaleko Valladolid (Kastylia). Zabytkowa winnica poprosiła o  pomoc zespół angielskich architektów Richarda Rogera. Do obiektu składającego się pierwotnie jedynie z części podziemnej zaprojektowano jednokondygnacyjny budynek oraz znajdującą się pod nim dodatkową powierzchnię piwnic. O ile ta ostatnia została przeznaczona na dodatkową produkcję wina, to nowy budynek został przeznaczony dla gości. Znajduje się w nim, m.in. sala do degustacji wina, sala konferencyjną i restauracja. Wyróżniającym się elementem nowoczesnej konstrukcji budynku jest ogromna przeszklona fasada, do stworzenia której użyto systemu Reynaers CW 50.

Czytaj całość
 
RENOMA najlepsza w rankingu Skyscrapercity Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
renoma_m.jpg Budynek domu handlowego RENOMA zajął pierwsze miejsce w rankingu na najlepszą realizację architektoniczną, zorganizowanym przez polski oddział międzynarodowego forum o architekturze Skyscrapercity.com. RENOMA prześcignęła w zestawieniu m.in. Stary Browar w Poznaniu, warszawski wieżowiec Rondo 1 czy nowoczesny kompleks biurowców na Służewcu.

Członkowie Forum Polskich Wieżowców należą do międzynarodowej społeczności Skyscrapercity, skupionej wokół tematów związanych ze współczesną architekturą.  Prezentują planowane, trwające i zakończone inwestycje, dyskutują na tematy związane z rozwojem architektonicznym miast, ich estetyką, poszczególnymi projektami. Forumowicze mogą przez cały rok wystawiać oceny budynkom oddanym do użytku, a raz w roku wszystkie oceny są sumowane i na ich podstawie powstaje właśnie ranking najlepszych realizacji architektonicznych, zwany żartobliwie przez internautów podsumowaniem Miss Polski.

Czytaj całość
 
Rusza Obserwatorium Słoneczne w Solaris Center Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
obserwatorium_soneczne_solaris Pierwsze powszechnie dostępne obserwatorium astronomiczne.
Już w najbliższą sobotę (16.05.2009) w Solaris Center na III piętrze, otworzy swoje podwoje OBSERWATORIUM SŁONECZNE SOLARIS. Każdy bez żadnych opłat, będzie mógł w godzinach otwarcia obiektu, dokonywać obserwacji Słońca, Księżyca, a w niedalekiej przyszłości również innych obiektów w tym: planet, komet
i mgławic. Pełny rozruch wszystkich urządzeń obserwatorium zajmie jeszcze około dwóch tygodni (w zależności od pogody), ale organizatorzy
są przekonani, że już w sobotę będzie można dokonać pierwszych obserwacji.
Obserwatorium Słoneczne w Solaris Center jest pierwszym powszechnie dostępnym obserwatorium astronomicznym. Jego główną funkcją jest udostępnienie szerokiej publiczności teleskopu słonecznego służącego do codziennej obserwacji tarczy Słońca oraz chromosfery w linii wodoru H-alfa. Zamontowany sprzęt pozwoli wszystkim chętnym na swobodne korzystanie z urządzenia w godzinach funkcjonowania Solaris Center, a za wizytę w obserwatorium i skorzystanie z jego urządzeń nie będzie pobierana żadna opłata!
Ponadto obserwatorium będzie dostarczać treści multimedialne dotyczące Słońca, aktywności słonecznej, układu planetarnego oraz wszechświata.  W ten sposób obiekt pełnić będzie ważną funkcję popularyzatorską i edukacyjną.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 18 z 22
Budowa-Info
Start
Technologie budowlane
Budynki
Wnętrza
Wydarzenia
Architekci
Szukaj
Napisz do nas