Drożność systemu to podstawa - Akcesoria do rynien i rur spustowych RHEINZINK Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
siatka_ochronna_na_liscie_RHEINZINK
Nadchodzące jesienne szarugi stanowią dla systemu odwodnienia dachu poważny egzamin jakości. Aby uniknąć kosztownych napraw lub częstego wynajmowania ekipy do czyszczenia rynien i rur warto zastosować akcesoria do systemu rynnowego z blachy cynkowo – tytanowej RHEINZINK®. 


Warunki pogodowe panujące jesienią nastręczają wiele trudności systemowi odwadniania dachu. Problemy zaczynają się tuż pod okapem, wewnątrz rynien. Gromadzą się w nich opadające liście, drobne gałęzie oraz brud, zmywany z dachu przez deszcz. Powstawanie tak zwanych czopów, które tworzą szczątki roślinności i błoto powoduje spiętrzanie i przelewanie się wody, która następnie ścieka po ścianach zewnętrznych budynku. W wyniku kontaktu z zabrudzoną deszczówką, fasada wymaga renowacji, zaś system odwadniania dokładnego czyszczenia. Dodatkowo w sezonie zimowym zalegająca w rurach spustowych wilgoć może doprowadzić do powstawania mikropęknięć i nieszczelności.
Firma RHEINZINK® proponuje kompletny system odwodnienia dachu wykonany z blachy cynkowo-tytanowej (potocznie zwanej tytan-cynk). Uzupełniony o akcesoria dodatkowe – Ochronę przed liśćmi (profil z blachy perforowanej) oraz innowacyjne rozwiązania Rewizji rury spustowej, zapewnia efektywność odprowadzania wody deszczowej, nawet w trudnych warunkach.

Akcesoria dodatkowe niezawodną ochroną 
rewizja_z_klapka_1s.jpgrewizja_z_klapka_2s.jpg

Inteligentne rozwiązania w ramach systemu rynnowego RHEINZINK® zapewniają podwójne zabezpieczenie odwodnienia dachu. Ochrona przed liśćmi RHEINZINK® z blachy perforowanej, umieszczona wewnątrz koryta rynny gwarantuje niezakłócony odpływ wody deszczowej do rury spustowej. W zależności od rozmiaru rynny można dobrać profil o szerokości 100mm – 175mm. Prostota montażu umożliwia zamontowanie go na już istniejącym systemie rynnowym, bez zdejmowania dachówek i stosowania dodatkowych uchwytów. Wychwycone przez system opadające liście ulegają wysychaniu leżąc na siatce, a następnie są zwiewane przez wiatr. Drobne gałązki i inne, cięższe zanieczyszczenia nie wpadają do rynny, dzięki czemu mogą być w prosty sposób usunięte z siatki.


Mniejsze zabrudzenia, które przedostaną się przez otwory siatki mogą zostać sprawnie usunięte z rury spustowej, dzięki niekłopotliwej w obsłudze rewizji. Mechanizm przesuwania i długa mufa, zastosowane w systemie rynnowym RHIEINZINK umożliwiają czyszczenie pionów kanalizacji deszczowej bez demontażu najniższej rury spustowej. Rewizję przesuwną rury spustowej RHEINZINK® przesuwa się w górę, rozłączając jedynie dolną obejmę. Czyszczenie, czy inne prace wymagające otwarcia rewizji, mogą być wykonywane niskim nakładem pracy i bez ryzyka powstania uszkodzeń. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie klasycznej Rewizji rury spustowej RHEINZINK® z klapką. Specjalne otwory do czyszczenia na rurze spustowej już nie są konieczne. Skorodowane śruby i uszkodzone uszczelki klap rewizyjnych należą do przeszłości.

Już na etapie budowy domu, warto pomyśleć o rozwiązaniach pozwalających uniknąć w przyszłości zbędnych kosztów. Inwestycja w akcesoria dodatkowe do rynien i rur spustowych (rewizję przesuwną, rewizję z klapką oraz ochronę przed liśćmi) to stosunkowo niewielki wydatek, gwarantujący właściwe funkcjonowanie całego systemu rynnowego i jego niezawodność na lata.

Producent: RHEINZINK Polska, www.rheinzink.pl,+48 (22) 789 91 91
cena netto:
Rewizja rury spustowej RHEINZINK® z klapką – od 66,88 zł do 143,43 zł (w zależności od średnicy i wykończenia rury spustowej)
Rewizja przesuwna rury spustowej RHEINZINK® - od 30,73 zł do 48,76 zł (w zależności od średnicy i wykończenia rury spustowej)
Ochrona przed liśćmi RHEINZINK® - od 23,18 do 24,70 zł/m (w zależności od średnicy rynny)

Informacje dodatkowe:
RHEINZINK jest producentem najwyższej jakości cynku budowlanego do produkcji dachów i elewacji budynków, rynien z blachy tytan-cynk oraz lukarn i obróbek dachowych z tytan-cynku. Firma została założona w 1966 roku przez Grillo, Stolberger Zink i Vereinigte Deutsche Metallwerke. Siedzibą firmy i zarządu jest Datteln, na skraju  zagłębia Ruhry. Obecnie firma RHEINZINK jest przedsiębiorstwem koncernu Grillo. Dysponuje zdolnością produkcyjną ok. 160.000 ton rocznie i zatrudnia ponad 800 pracowników. Jest obecna w ponad 30 krajach na całym świecie. Celem firmy RHEINZINK jest opracowywanie produktów. które w swoim całym cyklu  życiowym możliwie najmniej obciążają środowisko. Dbałość o ochronę środowiska jest  bardzo ważnym aspektem filozofii firmy, która poddaje swoje produkty dobrowolnym badaniom i ciągłej niezależnej kontroli. Uzyskane wyróżnienie od gremium AUB (Grupa Robocza na rzecz Ekologicznych Produktów Budowlanych) potwierdza spełnienie niezbędnych wymogów ekologicznych podczas całego cyklu technologicznego. Najwyższe kryteria jakości potwierdza przyznany przez TÜV Rheinland / Berlin / Brandenburg, znak jakości QUALITY ZINC oraz certyfikat, wg DIN EN ISO 9001:2000.


 
następny artykuł »
Budowa-Info
Start
Technologie budowlane
Budynki
Wnętrza
Wydarzenia
Architekci
Szukaj
Napisz do nas
Inspiracje
Ogrody zimowe
Archiwum
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
Kolporter RSS