Fasada XXI wieku
schuco_fasada_wentylacja_m.jpg
Rewolucyjny system fasadowy Schüco E2 to pierwsze rozwiązanie pozwalające w niewidoczny sposób zintegrować poszczególne funkcje zarządzania energią w ramach osłony budynku i to bez ingerencji w sferę architektoniczną obiektu.
Powłoka budynku już dziś jest czymś więcej niż tylko ozdobą. Staje się centralnym elementem racjonalnego zarządzania energią w budynku, przewidującego nie tylko jej oszczędzanie lecz także pozyskiwanie z otoczenia. Inteligentna konstrukcja sprawdzonego systemu modułowego Schüco E2 obejmuje elementy otwierane, zdecentralizowaną wentylację, ochronę przeciwsłoneczną oraz technikę solarną. Przy tak wielu instalacjach skupionych w jednopowłokowej fasadzie system Schüco E2 oferuje architektom swobodę planowania, zaś inwestorowi zaoszczędzenie kosztów eksploatacji obiektu.


Czytaj całość
 
Już wkrótce rusza Husqvarna Tour 2010!
husqvarna_tour2010_husky_pano.jpg

Już po raz czwarty maszerzy z całego świata staną do boju o tytuł zwycięzcy Husqvarna Tour. Tegoroczny turniej odbywa się w dniach 7 – 10 stycznia na Polanie Jakuszyckiej k. Szklarskiej Poręby. Ten najtrudniejszy międzynarodowy średniodystansowy wyścig psich zaprzęgów to test umiejętności
i wytrzymałości dla ponad 400 psów oraz ich właścicieli. To unikalny klimat przyjaźni, sportowej rywalizacji, współpracy, a przede wszystkim autentycznych emocji! Trasa wyścigu liczy aż 300 km!

Husqvarna Tour jest wydarzeniem nie tylko dla miłośników sportów zimowych, ale również dla całych rodzin! Atmosfera pojedynku fair- play, tak wyjątkowego sportu jak wyścigi psich zaprzęgów jest wyjątkowym przeżyciem. Młodsi zaś mają możliwość poznania przemiłej rasy psów - Alaskan Malamute. W trakcie imprezy odbędą się liczne konkursy i zabawy. Wszystko to w pięknej, zimowej scenerii Karkonoszy!

Czytaj całość
 
Toskania w Szanghaju - Luksusowe wille kompleksu golfowego Sheshan
reynaers_kompleks_golfowy_sheshan_3tn.jpg W Chinach, w pobliżu Szanghaju, powstał ekskluzywny kompleks golfowy. Obiekt Sheshan Golf Estate jest zaskakującym połączeniem tradycyjnej renesansowej willi z najwyższej klasy nowoczesnymi technologiami budowlanymi. Wśród dostawców technologi znalazła się także firma Reynaers Aluminium.

W Chinach dokonuje się proces nieustannych przemian. Trwający od kilkunastu lat boom inwestycyjny sprawił, że kraj ten zamienił się w wielki teren budowy – nigdzie indziej nie widziano jeszcze, by roboty budowlane wykonywane były na taką skalę. Chiny przyciągają także najwyższej klasy pracownie architektoniczne z całego świata, m.in.: Herzog & de Meuron, którzy zaprojektowali spektakularny stadion olimpijski, Rem Koolhaas projekt pekińskiej wieży CCTV, a Steven Holl tworzy w Chinach jeden z najbardziej ekologicznych na świecie kompleksów mieszkaniowych - Linked Hybrid.
Obok nowych ikon architektury powstają inwestycje, które do niedawna byłyby nie do pomyślenia. Przykładem jest Sheshan Golf Estate - kameralny kompleks obiektów golfowych zlokalizowany w niedaleko Szanghaju. Wzniesiony na 9,5 hektarowej wyspie, jako rozszerzenie otwartego wcześniej Sheshan Golf Club, w 2009 roku został rozbudowany o 20 luksusowych i egzotycznych dla architektury Chin willi.
Czytaj całość
 
Kabina masażowo-parowa ENJOY - przyjemność dla ciała i ducha
kabina_enjoy_kwadratowa KOŁO Zimą kiedy dni są krótkie i codzienne problemy oraz nadmiar zajęć sprzyjają znużeniu i przygnębieniu, warto rozładować emocje, odprężyć się i odzyskać energię korzystając z kabiny masażowo – parowej ENJOY. Teraz możemy relaksować się we własnej łazience i o każdej porze.

W okresie zimowym szczególnie narażona na wysuszenie skóra oraz obniżona odporność organizmu potrzebują większej uwagi i troski. Aby podarować sobie odrobinę przyjemności, która jednocześnie umożliwi utrzymanie naszego ciała i ducha w pełni sił witalnych nie musimy organizować niczego poza naszym domem. Własny gabinet spa możemy mieć tuż za ścianą – w domowej łazience. Kabina ENJOY marki KOŁO to produkt wielofunkcyjny, w którym możemy skorzystać z szybkiego prysznica, rozluźniającego masażu lub odpocząć w łaźni parowej.
Czytaj całość
 
Domy pasywne
m2studio_pasywny2_250.jpg Dom pasywny to standard projektowania i budowania domów wysoce energooszczędnych. Dokonuje się tego przez stosowanie bardzo izolacyjnych termicznie przegród zewnętrznych oraz stosowania szeregu rozwiazań, które mają na celu minimalizowanie zużycia energii.

W praktyce domy pasywne to takie, których zapotrzebowanie na energię jest ośmiokrotnie mniejsze niż w tradycyjnie budowanych według obowiazujacych norm i przepisów prawa budowlanego.

W domach pasywnych zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzania powietrza jest tak mała, że zazwyczaj wystarczy dogrzewanie powietrza wentylacyjnego. Do zbilansowania zapotrzebowania na ciepło wykorzystuje się odzysk energii ze zużytego powietrza wentylacyjnego (rekuperacja), zysk enegrii od urządzeń elektrycznych, oświetlenia itp, ciepło ziemi do wstepnego ogrzania powietrza (gruntowy wymiennik ciepła) oraz promieniowanie słoneczne.


Czytaj całość
 
Firma Cushman & Wakefield wyłącznym agentem przy komercjalizacji galerii handlowej Dworca Katowice
wizualizacja_dworzec_katowice_250.jpg Dworzec zlokalizowany jest przy placu Wilhelma Szewczyka w centrum Katowic i sąsiaduje z dworcem autobusowym.

Planowana modernizacja Dworca będzie związana z budową kompleksu, w skład którego wejdą dworzec kolejowy, dworzec autobusowy, centrum handlowo-usługowe oraz ośrodek biznesowy i kulturalny.

Z budynkiem Dworca zostanie połączony obiekt handlowo-usługowy. Galeria handlowa obejmie cały plac Szewczyka. Całkowita powierzchnia galerii wyniesie 53 tys. mkw. i będzie położona na 5 kondygnacjach. Dodatkowo zostaną wybudowane dwa poziomy parkingów podziemnych na 1200 samochodów. W zachodnim skrzydle powstanie 7-kondygnacyjna część biurowa. Nowy budynek Dworca i obiekt handlowo-biurowy połączy aleja dla pieszych tzw. Aleja Mody.
Czytaj całość
 
Ogniotrwała architektura
schuco7_fw50bf_250.jpg Fasady słupowo – ryglowe marki Schüco nie tylko zaskakują architektów i projektantów dokładnym dopracowaniem detalu, lecz także stanowią istotny element ochrony życia ludzkiego i ograniczania szkód w mieniu.
„Bezpieczne – ale niewidoczne” to motto programu Schüco dającego architektom i projektantom paletę bogatych rozwiązań systemowych, na które składają się przeciwpożarowe fasady  słupowo – ryglowe (ściany osłonowe i działowe), przeszklone przekrycia dachowe i drzwi. Kompletne i wzajemnie koherentne systemy wyróżnia wysoka funkcjonalność oraz uniwersalność stosowania, co pozwala na zaprojektowanie i realizację indywidualnej wizji architekta, z łącznym uwzględnieniem wymogów bezpieczeństwa i estetyki.Czytaj całość
 
Spadek liczby nowych centrów handlowych w Europie potrwa przynajmniej do roku 2011
cushman_wakefield.jpg Na podstawie przeprowadzonych badań firma doradcza na rynku nieruchomości Cushman & Wakefield przewiduje, że w 2010 r. oddanych zostanie do użytku jedynie 7 milionów mkw. nowej powierzchni w centrach handlowych w Europie, co stanowić będzie najniższy od pięciu lat poziom aktywności deweloperskiej w tym segmencie rynku. Pełne skutki globalnej recesji prawdopodobnie odczujemy najmocniej w 2011 r., kiedy to zgodnie z prognozami powstanie jedynie 5 milionów mkw. powierzchni w całej Europie i będzie to najniższy wynik od 2003 r.

Jak podaje najnowszy raport firmy Cushman & Wakefield, European Shopping Centre Development (Raport z rynku rozwoju centrów handlowych w Europie), w 2009 r. powstanie ok. 8,7 milionów mkw. nowej powierzchni centrów handlowych, co stanowi spadek o 5% w stosunku do 2008 r. W okresie pierwszych sześciu miesięcy w Europie oddano do użytku 3,1 miliona mkw. w 115 nowo otwartych centrach handlowych, tj. 18% mniej niż w tym samym okresie w 2008 r. W kolejnych dwóch, trzech latach nie należy oczekiwać znaczącego wzrostu podaży nowej powierzchni.


Czytaj całość
 
Kompletna koncepcja budynku energooszczędnego - Schüco Energy2
schuco_pakiet_koniunkturalny_2tn.jpg Firma Schüco, lider w zakresie technologii energooszczędnych w budownictwie, wprowadza pakiet Energy2, który stanowi istotny wkład w ożywienie koniunktury na rynku budowlanym. W obliczu zmian w postrzeganiu potrzeby oszczędzania energii w budownictwie i ciągle jeszcze raczkujących na gruncie polskim działań w kierunku rozpowszechniania metod pozyskiwania energii odnawialnych, jest to niekwestionowany przełom.
Oszczędność energii i ochrona środowiska to wymóg teraźniejszości a zarazem nieodwracalny kierunek rozwoju budownictwa – zarówno w sektorze publicznym jak i mieszkaniowym. Firma Schüco, w odpowiedzi na bieżące zapotrzebowanie stworzyła pakiet koniunkturalny, będący połączeniem fachowej wiedzy doradczej z najnowszej generacji produktami dla budownictwa energooszczędnego. Przyczynia się tym samym nie tylko do redukcji kosztów eksploatacji budynków, ale także do ochrony środowiska naturalnego poprzez obniżenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery i zmniejszenie zapotrzebowania na tradycyjne źródła energii, których cena i topniejące zasoby stanowią realny problem dla rozwoju gospodarczego.
Czytaj całość
 
Kraków inspiruje menadżerów Grupy Sanitec
sanitec_przemyslaw_powalacz.jpg Omówienie dotychczasowych osiągnięć i wyznaczenie drogi dalszego rozwoju były punktem wyjścia dla konferencji Grupy Sanitec, która odbyła się w pierwszych dniach września w Krakowie. Jej uczestnicy wzięli udziału w licznych prelekcjach m.in. z zakresu zarządzania, marketingu i logistyki, a także zwiedzili najpiękniejsze zakątki stolicy Małopolski.

Krakowski hotel Park Inn gościł w dniach 2 – 4 września 2009 ponad stu najwyższych rangą przedstawicieli wszystkich spółek i business unitów wchodzących w skład Grupy Sanitec. Zakres tematyczny konferencji obejmował m.in. europejskie tendencje na rynku wyposażenia łazienek, podsumowanie dotychczasowych osiągnięć oraz omówienie strategii dalszego rozwoju korporacji. Po raz pierwszy na miejsce spotkania wybrana została Polska. 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów konferencji. Założenia spotkania zostały zrealizowane w całości, a dzięki sprawnej organizacji całego przedsięwzięcia udało nam się wygospodarować czas także na zwiedzanie Krakowa. Cieszymy się, że mogliśmy gościć menadżerów Grupy Sanitec w jednym z najpiękniejszych miast naszego kraju. Dziękuję wszystkim uczestnikom konferencji za aktywny w niej udział. Jasno określona strategia oraz umocnienie kontaktów między przedstawicielami wszystkich spółek Grupy z pewnością zaowocują dalszym rozwojem całej korporacji – mówi Przemysław Powalacz, Prezes Zarządu Sanitec KOŁO i Senior Vice President CEE Sanitec Co.

Czytaj całość
 
Drożność systemu to podstawa - Akcesoria do rynien i rur spustowych RHEINZINK
siatka_ochronna_na_liscie_rheinzink Nadchodzące jesienne szarugi stanowią dla systemu odwodnienia dachu poważny egzamin jakości. Aby uniknąć kosztownych napraw lub częstego wynajmowania ekipy do czyszczenia rynien i rur warto zastosować akcesoria do systemu rynnowego z blachy cynkowo – tytanowej RHEINZINK®. 

Warunki pogodowe panujące jesienią nastręczają wiele trudności systemowi odwadniania dachu. Problemy zaczynają się tuż pod okapem, wewnątrz rynien. Gromadzą się w nich opadające liście, drobne gałęzie oraz brud, zmywany z dachu przez deszcz. Powstawanie tak zwanych czopów, które tworzą szczątki roślinności i błoto powoduje spiętrzanie i przelewanie się wody, która następnie ścieka po ścianach zewnętrznych budynku. W wyniku kontaktu z zabrudzoną deszczówką, fasada wymaga renowacji, zaś system odwadniania dokładnego czyszczenia. Dodatkowo w sezonie zimowym zalegająca w rurach spustowych wilgoć może doprowadzić do powstawania mikropęknięć i nieszczelności.


Czytaj całość
 
Schüco Lumon - system przeszkleń balkonowych
lumon_schuco.jpg System przeszkleń balkonowych Schüco Lumon umożliwia nie tylko zabezpieczenie balkonu przed deszczem, upałem, kurzem czy hałasem. Przetestowany w najtrudniejszych warunkach klimatycznych, został zaprojektowany tak, aby nadać budynkom wielorodzinnym podwyższony standard użytkowania oraz harmonijny i nowoczesny wygląd.
Mieszkańcy osiedli często zabudowują balkony, aby mieć możliwość ich użytkowania niezależnie od warunków atmosferycznych. W ten sposób urządzona oranżeria stanowi bezpieczne zacisze, chroniące jego użytkowników przed hałasem ulicznym, powietrzem zanieczyszczonym spalinami, co podwyższa standard mieszkania i w rezultacie jego wartość. Niestety w ogromnej większości przypadków zabudowa balkonów nie spełnia wymogów technicznych oraz estetycznych. Powstaje wizualne wrażenie nieporządku, spowodowanego między innymi samowolą budowlaną i udzielaniem zezwoleń na różniące się zabudowy w tym samym budynku, nawet tym samym piętrze. Otwierane bądź przesuwane ramy okienne ograniczają dostęp światła do mieszkań i wyznaczają kolejny, nierównomierny podział przeszklenia w budynku. Każda tafla odbija światło w pod innym kątem, zmieniając estetykę budowli w niekorzystny sposób. Systemy przesuwno – składanych tafli szklanych Schüco Lumon to innowacyjna technologia, stanowiąca krok w kierunku bezpiecznego i komfortowego użytkowania zabudowanego balkonu lub loggi, bez zakłócania efektu wizualnego budynku.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 35 z 116
Budowa-Info
Start
Technologie budowlane
Budynki
Wnętrza
Wydarzenia
Architekci
Szukaj
Napisz do nas
Inspiracje
Ogrody zimowe
Archiwum
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
Kolporter RSS