Dom prowansalski
prowansalski_m2studio_1_maly.jpg Architekci z pracowni m2studio zaprezentowali swoją najnowszą realizacje, którą jest dom w stylu prowansalskim.

Coraz wiecej podróżujemy, zakochujemy sie w odległych miejscach i w budownictwie z miejsc które odwiedzamy. Inwestorzy chcą coraz częściej budować w Polsce czerpiąc z innych styli. Czy jest w tym coś złego, czy takie projekty wygladają źle w naszym klimacie? Obejrzyjście zdjecia, a przekonacie sie że tak nie jest.  Budynek został wybudowany w miejscowości Nowa Wieś w pobliżu Warszawy i prezentuje się wyśmienicie. 

Czytaj całość
 
Obiekt na miarę współczesnego Wrocławia - Grunwaldzki Center
reynaers_grunwaldzki_center_3_520.jpgDzisiejszy Wrocław to połączenie ponad tysiącletniej historii z dynamiką nowoczesnego ośrodka życia gospodarczego. W mieście powstaje coraz więcej funkcjonalnych kompleksów biurowych – jednym z nich jest Grunwaldzki Center, do którego firma Reynaers Polska dostarczyła specjalnie zaprojektowane systemy aluminiowe.

Otwarcie nowoczesnego biurowca Grunwaldzki Center miało miejsce 22 maja 2009 roku. Grunwaldzki Center to funkcjonalny kompleks klasy A, zlokalizowany przy Placu Grunwaldzkim, przy zbiegu dwóch głównych ulic Wrocławia, ul. Marii Skłodowskiej-Curie i Cypriana Kamila Norwida. Obiekt składa się z trzech budynków o łącznej powierzchni 26 000 m2. Najwyższy, 55-metrowy, posiada 16 kondygnacji, pozostałe budynki odpowiednio 4 i 5 pięter. Każdy z budynków może funkcjonować niezależnie lub stanowić jedną całość biurową. W trzypoziomowych podziemnych garażach znajduje się 470 miejsc postojowych.
Grunwaldzki Center został zbudowany na terenie stanowiącym lukę przestrzenną, powstałą jeszcze w czasach II wojny światowej. Architekci – Roman Woźniak, Andrzej Hubka i Marek Kołłątaj – zadbali o to, by kompleks dobrze wpisywał się w otaczającą przestrzeń. Na budynku zostały wyeksponowane poziome linie, które są nawiązaniem do modernistycznej architektury Wrocławia lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku (Erich Mendelssohn). Natomiast wysoka część kompleksu to idealne dopełnienie zabudowy placu, stanowiące dominantę przestrzenną otoczenia.
Jednym z atutów biurowca Grunwaldzki Center jest możliwość efektywnego zagospodarowania powierzchni wewnątrz budynku. Modułowy podział okien (co 2,50 m) stwarza wiele sposobów aranżacji powierzchni w ramach jednej kondygnacji. Na tym samym piętrze najemca może stworzyć albo jedno ogromne (ponad 4 000 m2) pomieszczenie biurowe albo kilka czy kilkadziesiąt mniejszych biur z możliwością podziału przestrzeni co 1,25 m.Czytaj całość
 
The Spirit of Water: polemika z życiem i sztuką jako droga do kulturalnej tożsamości
07_thefarmproject_250.jpg Sierpień 2009 r.
Już od dłuższego czasu łazienka i kuchnia pełnią rolę pomieszczeń mieszkalnych zamiast przypisywanej im dawniej roli pomieszczeń użytkowych. Firma Dornbracht znacznie przyczyniła się do tej ewolucji występując w roli pioniera, inicjatora akcji kulturalnych i wynalazcy łazienek o funkcjach rytualnych. W przypadku kuchni firma Dornbracht toruje drogę nowej idei kreowania stref subiektywnych.

Dzisiaj marka Dornbracht jest synonimem wiedzy, idei oraz inspiracji związanych z naturalnym elementem otoczenia jakim jest woda. Fundament dla takiego podejścia tworzy architektura, style życia, wzornictwo, technologia i kultura. Stanowią one bezpośrednie punkty powiązania marki Dornbracht z tokiem życia – „flow of life”.

Droga do wykreowania znanej marki niosącej inspirację prowadzi firmę Dornbracht przez stały, intensywny dialog ze współczesną sztuką i kulturą. Od 1997 roku, w ramach cyklu Dornbracht Culture Projects, firma wspiera wybrane ekspozycje oraz inicjuje projekty własne. Dialog zapoczątkowany myślą o stałym pogłębianiu idei „kultury w łazience”, rozwijaniu jej spójności, wiarygodności i doniosłości, sięga dzisiaj znacznie głębiej. Wynikiem takiego podejścia jest stały dialog między niezależnymi artystami, muzykami, architektami, projektantami i firmą. Dornbracht dąży do rozwoju kulturalnej tożsamości, aby tchnąć ducha w materię, którą w tym przypadku są produkty. W miarę upływu czasu firma znajduje się coraz bliżej wyznaczonego celu. Poszukiwania, dociekliwość, stały dialog tworzą bazę marki. Proces nauki w odniesieniu do niej, jest bowiem w idealnym przypadku, podobnie jak u człowieka, procesem, który nigdy nie ma końca.
Czytaj całość
 
Domy na ekstremalnie wąską działkę
dom_na_waska_dzialke_1a_m2studio_tn.jpg Od 8 lipca 2009 obowiązują nowe przepisy budowlane, które zostały wprowadzone wraz ze zmianą Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Jedną z istotniejszych zmian jest zmiana w rozdziale 1 - Usytuowanie budynku. Zapis w paragrafie 12 daje możliwość sytuowania domu jednorodzinnego bezpośrednio w granicy działki, jeśli jest ona węższa niż 16m. (Dla przypomnienia, wcześniej było to 4m lub 3m i w wyjątkowych sytuacjach 1,5m lub w granicy - jeśli na sąsiedniej działce już znajdował się tak usytuowany budynek).

Historyczne podziały działek na wąskie i długie pasy ograniczały, a czasem wręcz uniemożliwiały budowę domu na takim terenie. Bez specjalnego odstępstwa (odstępstwo od przepisów techniczno budowlanych) nie można było wybudować domu na działce o szerokości 10m, gdyż musiałby on mieć szerokość 3m (i to przy założeniu że jedna ściana byłaby bez okien).

Architekci Michał Pierzchalski i Marek Szaniawski z pracowni architektonicznej m2studio zaprezentowali projekty domów na ekstremalnie wąskie działki (7,8m i 9,6m szerokości). Domy te charakteryzują się nieskomplikowaną konstrukcją oraz uniwersalnymi rozwiązaniami technicznymi.

Czytaj całość
 
SITAG WAVE - Rewolucja na rynku mebli biurowych
wave_1_poziom.jpg
Coraz więcej osób pracuje dziś przy biurku przed komputerem. Skutki niewłaściwego wielogodzinnego siedzenia znane są powszechnie. To nie tylko bóle pleców czy głowy, ale także związane z nimi trudności z zasypianiem. Ceniona na rynku mebli biurowych firma SITAG opracowała nowy rewolucyjny model fotela. WAVE zapewniając pełną dynamikę siedzenia poprzez automatyczne dostosowanie się do swojego użytkownika, odciąża mięśnie pleców, ud i bioder.

Nowe siedzisko firmy SITAG to rewolucja w sposobie i estetyce siedzenia. Innowacyjny fotel czyta nasze ciało, rozumie potrzeby, ale równocześnie podpowiada nam jak siedzieć. WAVE inteligentnie dopasowuje się do sylwetki i ruchów użytkownika. Automatycznie pilnuje także utrzymania odpowiedniej postawy podczas wielogodzinnego siedzenia. 

Czytaj całość
 
O czym pamiętać przy zakupie mieszkania z rynku pierwotnego?
Oferty mieszkaniowe możemy wybierać zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Każda opcja ma oczywiście swoje zalety, jak i wady. Przewagą mieszkań z rynku pierwotnego jest to, że kupujemy je jako zupełnie nowe i możemy od początku sami urządzać. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się na zakup własnego M od dewelopera. Warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami, dzięki którym zakup mieszkania będzie nie tylko łatwiejszy, ale przede wszystkim bezpieczniejszy.

Pośpiech przy zakupie mieszkania jest jedną z najgorszych rzeczy. Warto sprawdzić oferty deweloperów, a następnie umówić się na spotkanie w firmie i zapoznać się ze szczegółami inwestycji. Bardzo dobrym rozwiązaniem są targi mieszkaniowe. Zazwyczaj organizuje się je w większych polskich miastach wiosną i jesienią. W jednym miejscu możemy spotkać się z przedstawicielami wielu firm i zapytać o wszystkie szczegóły. Często deweloperzy przy takiej okazji stosują dodatkowe promocje. Jeśli zależy nam na czasie, to możemy skorzystać z usługi firmy doradczej. Jest to więc idealna propozycja dla zabieganych osób, ale także dla tych, którzy nie potrafią się odnaleźć w gąszczu ofert.
Czytaj całość
 
Elektrownia na własny użytek
fasada_synergiczna_bmala.jpg Coraz mniejsze zasoby surowców kopalnych, a co za tym idzie rosnące ceny energii skłaniają kraje Unii Europejskiej do wykorzystywania alternatywnych metod jej pozyskiwania. Firma Schüco, lider w zakresie rozwiązań przyjaznych środowisku, wprowadziła na polski rynek moduły fotowoltaiczne nowej generacji.

W naszym kraju do produkcji energii elektrycznej wykorzystuje się głównie (95%) węgiel brunatny i kamienny. Stawia to nasz kraj na samym końcu w porównaniu na przykład do Szwecji, gdzie pokaźny procent stanowią elektrownie wodne. Darmowa energia pozyskiwana ze słońca, wiatru czy wody jest przyszłością światowej energetyki. Zmiany powinny się rozpocząć od indywidualnych gospodarstw domowych i budynków użyteczności publicznej, które zaraz po przemyśle są największymi odbiorcami energii cieplnej i prądu elektrycznego. Moduły fotowoltaiczne Schüco, dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, są odpowiedzią zarówno na obecne jak i przyszłe zapotrzebowanie na energię odnawialną. Korzystając z technologii fotowoltaicznej dbamy o środowisko naturalne, własny portfel i niezależność energetyczną.


Czytaj całość
 
Nowoczesna winnica Bodegas Protos

reynaers_bodegas_protos_w_penafiel_2tn.jpg
W ostatnich latach prywatne bodegi – tradycyjne hiszpańskie winnice - zmieniają się w ogromne atrakcje turystyczne. Architekci stosują najlepszej jakości produkty budowlane, takie jak systemy aluminiowe Reynaers, by dzięki nim wydobyć na powierzchnię to, co na co dzień znajduje się pod ziemią.

Jedną z firm, która wprowadziła w życie ideę odnowy w sektorze winiarskim, jest winnica Bodegas Protos w Penafiel – mieście położonym niedaleko Valladolid (Kastylia). Zabytkowa winnica poprosiła o  pomoc zespół angielskich architektów Richarda Rogera. Do obiektu składającego się pierwotnie jedynie z części podziemnej zaprojektowano jednokondygnacyjny budynek oraz znajdującą się pod nim dodatkową powierzchnię piwnic. O ile ta ostatnia została przeznaczona na dodatkową produkcję wina, to nowy budynek został przeznaczony dla gości. Znajduje się w nim, m.in. sala do degustacji wina, sala konferencyjną i restauracja. Wyróżniającym się elementem nowoczesnej konstrukcji budynku jest ogromna przeszklona fasada, do stworzenia której użyto systemu Reynaers CW 50.

Czytaj całość
 
RENOMA najlepsza w rankingu Skyscrapercity
renoma_m.jpg Budynek domu handlowego RENOMA zajął pierwsze miejsce w rankingu na najlepszą realizację architektoniczną, zorganizowanym przez polski oddział międzynarodowego forum o architekturze Skyscrapercity.com. RENOMA prześcignęła w zestawieniu m.in. Stary Browar w Poznaniu, warszawski wieżowiec Rondo 1 czy nowoczesny kompleks biurowców na Służewcu.

Członkowie Forum Polskich Wieżowców należą do międzynarodowej społeczności Skyscrapercity, skupionej wokół tematów związanych ze współczesną architekturą.  Prezentują planowane, trwające i zakończone inwestycje, dyskutują na tematy związane z rozwojem architektonicznym miast, ich estetyką, poszczególnymi projektami. Forumowicze mogą przez cały rok wystawiać oceny budynkom oddanym do użytku, a raz w roku wszystkie oceny są sumowane i na ich podstawie powstaje właśnie ranking najlepszych realizacji architektonicznych, zwany żartobliwie przez internautów podsumowaniem Miss Polski.

Czytaj całość
 
Brodziki Kaldewei XXL - duży prysznic w płaszczyźnie podłogi
6.1_-_superplan_xxl_tn.jpg Firma Kaldewei poszerzyła w 2009 roku swoją ofertę brodzików prysznicowych o 13 nowych modeli w rozmiarze XXL w zakresie wymiarów od 130 x 90 do 180 x 100 centymetrów.

Brodziki do montażu w płaszczyźnie podłogi są znacznie wygodniejsze w użytkowaniu i łatwiejsze w montażu w porównaniu do płytkowych aranżacji pryszniców z tzw. odpływem liniowym. Duży wybór kolorystyczny takich brodzików nie zmusza przy tym do żadnych kompromisów estetycznych. Brodziki Kaldewei wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm posiadają pewne specjalne cechy, których nie znajdziemy w przypadku wyposażenia prysznica w elementy wykonane z innych materiałów. Można je zamawiać ze specjalną, łatwą do utrzymania w czystości powierzchnią uszlachetnioną z tzw. efektem perlistym oraz w wersji antypoślizgowej Antislip.

Czytaj całość
 
Stelaż podtynkowy - idealne rozwiązanie do łazienki
kolo_stelaz_podtynkowy_do_umywalki_male.jpg Aby ceramika łazienkowa służyła właściwie i bez usterek przez wiele lat, musi zostać prawidłowo dobrana oraz zamontowana. Firma Sanitec KOŁO, jeden z czołowych producentów ceramiki i mebli łazienkowych, poleca używanie stelaży podtynkowych, które znacznie ułatwiają montaż sanitariatów.

Stelaże podtynkowe stanowią wygodną i efektywną alternatywę dla tradycyjnej ceramiki kompaktowej. Ich wykorzystanie podnosi bezpieczeństwo, ergonomię i funkcjonalność użytkowania, a także estetykę łazienki, dlatego to rozwiązanie zdobywa coraz większą popularność wśród wykonawców i klientów.

- Istnieją dwa podstawowe rodzaje stelaży, różniące się od siebie sposobem instalacji - do zabudowy suchej i mokrej. W Polsce zdecydowanie bardziej popularne są te pierwsze. Ich przewagą jest to, że jeśli przestrzegamy kilku podstawowych zasad, montaż okaże się stosunkowo prosty i zajmie niewiele czasu. Jeśli jednak nie zastosujemy się do instrukcji, możemy spowodować trudne do wyeliminowania lub naprawienia błędy – mówi Krzysztof Brzeziński, Menedżer produktu ds. ceramiki i systemów podtynkowych w Sanitec KOŁO.Czytaj całość
 
Skuteczna ochrona fasad przed warunkami atmosferycznymi - farby Dekoral Professional i Sigma
siloxan_najlepszy_system_ochrony_dla_fasad_sigma_male.jpg Wygląd fasad uzależniony jest od całorocznego oddziaływania warunków atmosferycznych, czyli opadów, stopnia nasłonecznienia i skoków temperatury. Aby mimo upływających pór roku i zmieniającej się pogody elewacje na długo zachowały kolory oraz estetyczny wygląd, powinny zostać pomalowane odpowiednimi farbami fasadowymi. Z myślą o jak najlepszej ochronie kondycji powłoki budynku powstała seria produktów dla profesjonalistów marek Dekoral Professional i Sigma.

Inwestorzy i wykonawcy poszukują rozwiązań, które pozwalają im realizować zadania kompleksowo. Zwracają przy tym uwagę szczególnie, na jakość wybieranych produktów oraz opłacalność inwestycji. Wybór produktów do malowania elewacji to ważna decyzja, przy której podejmowaniu należy zwrócić uwagę nie tylko na dobór koloru, ale przede wszystkim na odpowiedni dobór systemu do danego podłoża, który zapewni trwałość oraz wytrzymałość, czyli właściwą ochronę ścian. Podkłady i farby powinny być dostosowane do przetrwania trudnych warunków związanych z nadejściem kolejnych pór roku – lata wraz z natężonym działaniem światła słonecznego i wysokimi temperaturami, czy zimy z marznącymi opadami. Oprócz tego farby fasadowe powinny także chronić przed naturalnymi i chemicznymi zanieczyszczeniami oraz działaniem mikroorganizmów (grzyby, glony). W ramach marek Dekoral Professional i Sigma adresowanych do profesjonalistów dostępny jest szereg produktów, które kompleksowo sprostają tym zadaniom.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 53 z 116
Budowa-Info
Start
Technologie budowlane
Budynki
Wnętrza
Wydarzenia
Architekci
Szukaj
Napisz do nas
Inspiracje
Ogrody zimowe
Archiwum
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
Kolporter RSS