Sukces cegły Porotherm 44 Si na BUDMIE 2009 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Sukces cegły Porotherm 44 Si na BUDMIE 2009

porotherm_44_siPorotherm 44 Si - najnowszy, innowacyjny produkt firmy Wienerberger - 21 stycznia został wyróżniony Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich na Targach Materiałów Budowlanych BUDMA 2009. Jest to wyróżnienie przyznawane produktom, które charakteryzują się najwyższym poziomem jakości i nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Porotherm 44 Si jest bowiem pierwszym na naszym rynku pustakiem przeznaczonym do budowy ścian jednowarstwowych, która dla muru o grubości 44 cm pozwala uzyskać współczynnik przenikania ciepła U = 0,26 W/m²K.
Nie jest to jednak jedyne wyróżnienie firmy Wienerberger na tegorocznej BUDMIE. Produkty  Porotherm zdobyły w Rankingu Marek Budowlanych pierwsze miejsce i tytuł Budowlanej Marki Roku 2008 w kategorii materiałów wznoszeniowych.

Cieplej, zdrowiej, taniej - Porotherm 44 Si


Porotherm 44 Si firmy Wienerberger jest najdoskonalszym, dostępnym na rynku, produktem przeznaczonym do budowy ścian niewymagających docieplenia. Jego wysoka jakość i wyjątkowe parametry techniczne  zostały potwierdzone Rekomendacją  Techniczną ITB (RT ITB 1109/2008) - pierwszą rekomendacją w Polsce wydaną dla ściennych wyrobów ceramicznych.

Porotherm 44 Si łączy wszystkie dotychczasowe walory pustaków poryzowanych, takie jak duże rozmiary, ciepłe połączenie na pióro+wpust, które eliminuje konieczność stosowania zaprawy w  spoinach pionowych (powietrze jest najlepszym izolatorem) i zdolność do akumulacji ciepła ze znacznie zwiększoną poryzacją i zaawansowanym, 35 rzędowym systemem drążeń (o 10 więcej niż w tradycyjnych pustakach P+W), co w efekcie skutkuje uzyskaniem najlepszego dla tej kategorii materiałów współczynnika przenikania ciepła U równego 0,26 W/m²K.

Poryzowane pustaki ceramiczne firmy Wienerberger wypalane z najwyższej jakości gliny, są materiałem w pełni ekologicznym i przyjaznym dla ludzi. Zwiększona ilość pustek powietrznych i cieńsze ścianki w pustakach Porotherm 44 Si poprawiają nie tylko ich parametry termiczne, ale również sprzyjają wydajniejszemu przepływowi pary wodnej i utrzymaniu w domu stałej, optymalnej wilgotności powietrza.

Również pod względem ekonomii wykonania ścian pustaki Porotherm 44 Si stanowią korzystną alternatywę dla innych technologii budowlanych. Wyeliminowanie konieczności wykonania kosztownej, pracochłonnej i skomplikowanej izolacji, zużycie zaprawy jedynie do wykonania  poziomych połączeń poszczególnych warstw i duże wymiary pustaków Porotherm 44 Si znacznie upraszcza proces inwestycyjny oraz obniża koszty robocizny i materiałów.  Bogaty zestaw rozwiązań systemowych, na który składają się pustaki uzupełniające (Porotherm 44 K Si), pustaki połówkowe (Porotherm 44 ½ K Si) oraz pustaki narożnikowe (Porotherm 44 R Si) pozwala zminimalizować straty ciepła w okolicach osadzenia okien i drzwi. Gotowy mur należy jedynie otynkować, aby uzyskać jednolicie ciepłą ścianę o trwałej elewacji.
Dodatkowym walorem pustaków Porotherm 44 Si jest również przystępna cena (cena 1 szt. 139,20 zł netto za m2 muru, wg cennika z 5.01.2009), będąca w korzystnym stosunku do jakości produktu.

Sukces produktów marki Porotherm

Pustak poryzowany Porotherm 44 Si, wprowadzony do oferty firmy Wienerberger od stycznia  tego roku, od razu zyskał status najlepszego, najbardziej godnego uwagi produktu budowlanego roku. Niezależne jury ekspertów Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA przyznając  produktowi Złoty Medal MTP doceniło jego najwyższą jakość oraz wysoki stopień zaawansowania technologii. Nagroda ta była równocześnie wyrazem uznania ekspertów dla ogromnego postępu, jaki w ciągu minionego wykonała firma Wienerberger, pracując nad rozwojem przedsiębiorstwa i oferowanych materiałów.
Jednak Złoty Medal MTP dla pojedynczego produktu z asortymentu Wienerberger nie był jedynym wyróżnieniem, którym została uhonorowana firma i jej produkty. Pierwsze miejsce w Rankingu Marek Budowlanych Roku 2008 i tytuł Budowlanej Marki Roku 2008 w kategorii materiałów wznoszeniowych zdobyła marka Porotherm. Otrzymana nagroda jest tym ważniejsza, że walory Porothermu zostały docenione przez najbardziej wymagające gremium - odbiorców materiałów budowlanych.

Uzyskane wyróżnienia premiują dokonania firmy Wienerberger, precyzyjne określając jej pozycję  na rynku oraz stanowią najlepsze potwierdzenie jakości produkowanych i sprzedawanych przez nią materiałów.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Budowa-Info
Start
Technologie budowlane
Budynki
Wnętrza
Wydarzenia
Projekty domów
Szukaj
Napisz do nas
Inspiracje
Ogrody zimowe
Archiwum
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
Kolporter RSS