Start arrow Wydarzenia
Wydarzenia
Dornbracht Edges na targach Passagen/imm Cologne 2009 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
global_street_food Premiera nowej wystawy Dornbracht Edges odbywająca się 19 stycznia 2009 r. przy okazji tegorocznych targów imm Cologne cieszyła się dużym zainteresowaniem. Świadczy o tym chociażby ponad 500 gości, którzy odwiedzili „Global Street Food”. Projekt ten jest rezultatem fascynacji kuchniami zaimprowizowanymi w przestrzeni publicznej. Miejskimi stoiskami fast food łączącymi pragmatyczny dyletantyzm z kompleksowością zawartą na minimalnej powierzchni. Mike Meiré, pomysłodawca i kurator wystawy, prezentuje nam łącznie 12 obiektów i kuchni ulicznych z różnych części świata ustawionych w klasycznym white cube. Wystawa podkreśla formę rzeźbiarską tych autentycznych obiektów, a jednocześnie ich tożsamość kulturową.
Czytaj całość
 
Reynaers Polska Budowlaną Firmą Roku 2008 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Maciej Przybylski Firma Reynaers Polska została uhonorowana przez magazyn „Builder” wyróżnieniem Budowlana Firma Roku 2008. Specjalną nagrodę za skuteczne zarządzanie otrzymał także prezes firmy - Maciej Przybylski . Gala wręczenia nagród odbyła się 17 lutego br. w Hotelu Polonia Palace w Warszawie.

Miesięcznik „Builder” już po raz szósty przyznał nagrody najlepszym firmom, instytucjom i osobom, które działają na rynku budowlanym.
Budowlana Firma Roku, nagroda, którą została uhonorowana firma Reynaers Polska w kategorii Producent, to wyróżnienie przyznawane firmom za dynamiczny rozwój i osiągniętą pozycję na rynku oraz menedżerom tych firm za skuteczne zarządzanie i sukcesy rynkowe.
Czytaj całość
 
"Expositio Buma" - Przedsiębiorczość w architekturze Krakowa Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
expositio_buma4_tn.jpg Grupa BUMA, deweloper z Krakowa, prezentuje wystawę prac plastycznych „Expositio Buma” - Przedsiębiorczość w architekturze Krakowa. Wernisaż prac stworzonych przez studentów Politechniki Krakowskiej połączono z uroczystym otwarciem biurowca ONYX oddanego do użytku jesienią 2008 roku. Celem wystawy jest promocja architektury Krakowa związanej z przedsiębiorczością w środowiskach  biznesowych.
Czytaj całość
 
Technologia Cisar nagrodzona Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
braas_02_romanska_rgb W 2009 roku mija 5 lat od momentu gdy pierwsze dachówki produkowane w technologii Cisar zjechały z linii produkcyjnej Braas w Polsce. To pierwsza i ciągle jedyna taka technologia na polskim rynku pozwalająca na produkcje trójwarstwowej dachówki. Technologia Cisar gwarantuje niezwykłą trwałość, gładkość powierzchni i estetykę pokrycia dachowego, który w ogromnym stopniu wpływa na piękny wygląd domu.
Zalety technologii Cisar zostały docenione przez specjalistów z branży budowlanej podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA w Poznaniu. Firma Monier została uhonorowana statuetką „TopBuilder” za najlepsze rozwiąznie technologiczne roku 2008.
Czytaj całość
 
Architektura w dobie kryzysu finansowego Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
izba_architektow.jpg Skutki kryzysu gospodarczego, który rozpoczął się w Stanach Zjednoczonych we wrześniu 2008 roku, powoli zaczynają być odczuwalne w Polsce. Jedną z gałęzi przemysłu, którą dotyka on z największą siłą jest branża budowlana i rynek nieruchomości. Odpowiednio zareagować i dostosować się do nowych warunków musi tym samym także środowisko architektów.

Czytaj całość
 
Machina Design Awards Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Tuzy europejskiego i światowego designu oraz projektanci przedmiotów codziennego użytku zjadą na początku lutego do Warszawy. Piątego lutego w Sali Marmurowej Pałacu Kultury i Nauki wezmą udział w Gali Machina Design Awards, wydarzeniu o bezprecedensowym znaczeniu dla polskiej sztuki użytkowej.
Do współpracy w międzynarodowym jury Machina Design Awards zaproszeni zostali m.in. Alessandro Mendini, Francesca Picci, Satyendra Pakhale, Marek Knap, Ewa Minge, Kayah, Jacek Jelonek i Dorota Lewandowska. Nad prawidłowym przebiegiem ich prac czuwa przewodnicząca komisji – Dorota Koziara. Wszyscy członkowie jury potwierdzili swój udział w zaplanowanej na 5 lutego uroczystej gali.
Czytaj całość
 
Tymczasowy pawilon wystawowy w Berlinie - między minimalizmem a luksusem Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

pawilon_kunsthalle Od 30 października 2008 r. spacer po berlińskim Placu Zamkowym (Schlossplatz) możemy połączyć ze zwiedzeniem wystawy. Berliński tymczasowy pawilon wystawowy – tzw. temporäre Kunsthalle – uroczyście otwarty przez nadburmistrza Berlina Klausa Wowereita oferuje miastu z zewnątrz powierzchnię projekcyjną, a w swych wnętrzach duże pomieszczenie wystawowe z wkomponowaną w nie księgarnią oraz kawiarnią. Mierząca 56 metrów długości, 20 metrów szerokości i 11 metrów wysokości konstrukcja, jej wyraźnie zarysowana sylwetka i stonowana forma zdradzają „rękę” architekta Adolfa Krischanitza. Austriacki architekt może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu objektów wystawowych tak tymczasowych, jak i stałych, między innymi obydwu hal wystawowych przy Karlsplatz w Wiedniu oraz Muzeum Rietberga w Zurychu. Miejsce i czas powstania tymczasowego pawilonu wystawowego są wprost nabrzmiałe historią: centrum Berlina znajduje się w fazie niezwykłych przeobrażeń, które odsłaniają pozostałości poszczególnych etapów historii miasta i konfrontują je z sobą. Na północy za klasycystycznym Ogrodem Zamkowym (Lustgarten) rozsiadły się Schinklowskie Muzeum wraz z Katedrą, na wschodzie na ostateczną rozbiórkę czekają wieżyczki schodów, pozostałości po dawnym Pałacu Republiki. Środkowa część Placu Zamkowego została już częściowo pokryta pasami zieleni i drewnianymi kładkami, pod którymi znajduje się teren wykopaliskowy średniowiecznego klasztoru – pomiędzy nimi rozpościera się niecodzienny widok na wieżę telewizyjną. Kolejny kontrapunkt stanowić odtąd będzie usytuowany na zachodnim krańcu placu pawilon wystawowy. Czterema specjalnie zaprojektowanymi fasadami oraz dziewięcioma wystawami współtworzyć będzie przez dwa lata atmosferę tego miejsca.akcesoriów łazienkowych oraz kuchennych najwyższej klasy. Tara, klasyk nowoczesności, doczekała się w roku 2002 książki w całości jej poświęconej, która ukazała się pod tytułem „TARA. Armatura i archetyp” (w wydawnictwie Birkhäuser Verlag).
Czytaj całość
 
"Global Street Food" na wystawie Passagen 2009 w ramach Międzynarodowych Targów Meblarskich Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
dornbracht globalstreetfood - targi w Kolonii Podczas zbliżających się targów „imm Cologne“ Dornbracht zaprezentuje po raz pierwszy projekt wystawowy pod tytułem: „Global Street Food” . Instalacja ta jest najnowszym dziełem Mike’a Meirégo, wchodzącym w skład cyklu Dornbracht Edges, który gromadzi projekty z pogranicza architektury, wzornictwa i utopii.

„Global Street Food” jest rezultatem fascynacji kuchniami zaimprowizowanymi w przestrzeni miejskiej. Miejskimi punktami szybkiej obsługi gastronomicznej, w których pragmatyczny dyletantyzm łączy się z kompleksowymi rozwiązaniami dla małych przestrzeni. Mike Meiré prezentuje kilka obiektów i kuchni ulicznych z różnych części świata w klasycznym white cube. Wystawa akcentuje rzeźbiarski walor autentycznych obiektów, a jednocześnie ich kulturową tożsamość.
Czytaj całość
 
Pływak przypłynął do krakowskiej Meduzy Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
rzezba meduza plywak odslona1 „Pływak” przypłynął do krakowskiej „Meduzy” – uroczyste odsłonięcie rzeźby w biurowcu w Krakowie.

W nowym biurowcu M65 Meduza przy ulicy Mogilskiej w Krakowie odbyło się uroczyste odsłonięcie rzeźby "Pływak", który za stałe zagości w tym budynku, jako swoiste powiązanie komercji z kulturą.
Pomysłodawcą jest GD&K Group, a w szczególności osoby Pana Szymona Dudy oraz Henryka Gaertnera. „Długo zastanawiałem się nad tym jak sprawić, aby budynek Meduzy stał się jeszcze bardziej wyjątkowy i mógł zapisać się na kartach historii. Doszedłem do wniosku – słusznego myślę, że nie ma lepszej do tego drogi jak dokonania kulturalne. Dlaczego by nie połączyć komercyjnego budynku, w którym pracuje się dla pieniędzy z pełną kultury, polotu i sztuki rzeźbą? Takie swoiste sacrum profanum XXI wieku.” – tłumaczył w trakcie odsłonięcia rzeźby Henryk Gaertner z GD&K Group.
Czytaj całość
 
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 22
Budowa-Info
Start
Technologie budowlane
Budynki
Wnętrza
Wydarzenia
Architekci
Szukaj
Napisz do nas