Start arrow Wydarzenia
Wydarzenia
Już wkrótce rusza Husqvarna Tour 2010! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
husqvarna_tour2010_husky_pano.jpg

Już po raz czwarty maszerzy z całego świata staną do boju o tytuł zwycięzcy Husqvarna Tour. Tegoroczny turniej odbywa się w dniach 7 – 10 stycznia na Polanie Jakuszyckiej k. Szklarskiej Poręby. Ten najtrudniejszy międzynarodowy średniodystansowy wyścig psich zaprzęgów to test umiejętności
i wytrzymałości dla ponad 400 psów oraz ich właścicieli. To unikalny klimat przyjaźni, sportowej rywalizacji, współpracy, a przede wszystkim autentycznych emocji! Trasa wyścigu liczy aż 300 km!

Husqvarna Tour jest wydarzeniem nie tylko dla miłośników sportów zimowych, ale również dla całych rodzin! Atmosfera pojedynku fair- play, tak wyjątkowego sportu jak wyścigi psich zaprzęgów jest wyjątkowym przeżyciem. Młodsi zaś mają możliwość poznania przemiłej rasy psów - Alaskan Malamute. W trakcie imprezy odbędą się liczne konkursy i zabawy. Wszystko to w pięknej, zimowej scenerii Karkonoszy!

Czytaj całość
 
Kraków inspiruje menadżerów Grupy Sanitec Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
sanitec_przemyslaw_powalacz.jpg Omówienie dotychczasowych osiągnięć i wyznaczenie drogi dalszego rozwoju były punktem wyjścia dla konferencji Grupy Sanitec, która odbyła się w pierwszych dniach września w Krakowie. Jej uczestnicy wzięli udziału w licznych prelekcjach m.in. z zakresu zarządzania, marketingu i logistyki, a także zwiedzili najpiękniejsze zakątki stolicy Małopolski.

Krakowski hotel Park Inn gościł w dniach 2 – 4 września 2009 ponad stu najwyższych rangą przedstawicieli wszystkich spółek i business unitów wchodzących w skład Grupy Sanitec. Zakres tematyczny konferencji obejmował m.in. europejskie tendencje na rynku wyposażenia łazienek, podsumowanie dotychczasowych osiągnięć oraz omówienie strategii dalszego rozwoju korporacji. Po raz pierwszy na miejsce spotkania wybrana została Polska. 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów konferencji. Założenia spotkania zostały zrealizowane w całości, a dzięki sprawnej organizacji całego przedsięwzięcia udało nam się wygospodarować czas także na zwiedzanie Krakowa. Cieszymy się, że mogliśmy gościć menadżerów Grupy Sanitec w jednym z najpiękniejszych miast naszego kraju. Dziękuję wszystkim uczestnikom konferencji za aktywny w niej udział. Jasno określona strategia oraz umocnienie kontaktów między przedstawicielami wszystkich spółek Grupy z pewnością zaowocują dalszym rozwojem całej korporacji – mówi Przemysław Powalacz, Prezes Zarządu Sanitec KOŁO i Senior Vice President CEE Sanitec Co.

Czytaj całość
 
ArchFilmFest - Zgniatacze pudeł - Architekci dekonstrukcji Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
architekci_dekonstrukcji Wiosna - Jesień 2009/Wiosna 2010

Już 6 października 2009 roku rozpoczyna się w krakowskim Centrum Sztuki Bunkier  Festiwal Filmów o Architekturze edycja jesień 2009. Impreza będzie trwała 4 dni. Jak zwykle organizator festiwalu, wortal Sztuka-Architektury, zaprezentuje zestaw dobranych tematycznie filmów poświęconych jednemu z ważnych problemów architektury i kultury współczesnej. Tym razem będzie to architektura dekonstrukcji. Pokazom filmów będą towarzyszyć dyskusje zaproszonych gości i publiczności. Jak co roku festiwal odwiedzi z pokazami i dyskusjami 13 miast Polski. Ceny biletów – 6 (ulgowy) i 10 PLN.
Specjalnym wydarzeniem trzeciej edycji będzie otwarcie łódzkiej odsłony festiwalu przez Daniela Libeskinda – jednego z najbardziej znanych architektów współczesnych.


Czytaj całość
 
The Spirit of Water: polemika z życiem i sztuką jako droga do kulturalnej tożsamości Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
07_thefarmproject_250.jpg Sierpień 2009 r.
Już od dłuższego czasu łazienka i kuchnia pełnią rolę pomieszczeń mieszkalnych zamiast przypisywanej im dawniej roli pomieszczeń użytkowych. Firma Dornbracht znacznie przyczyniła się do tej ewolucji występując w roli pioniera, inicjatora akcji kulturalnych i wynalazcy łazienek o funkcjach rytualnych. W przypadku kuchni firma Dornbracht toruje drogę nowej idei kreowania stref subiektywnych.

Dzisiaj marka Dornbracht jest synonimem wiedzy, idei oraz inspiracji związanych z naturalnym elementem otoczenia jakim jest woda. Fundament dla takiego podejścia tworzy architektura, style życia, wzornictwo, technologia i kultura. Stanowią one bezpośrednie punkty powiązania marki Dornbracht z tokiem życia – „flow of life”.

Droga do wykreowania znanej marki niosącej inspirację prowadzi firmę Dornbracht przez stały, intensywny dialog ze współczesną sztuką i kulturą. Od 1997 roku, w ramach cyklu Dornbracht Culture Projects, firma wspiera wybrane ekspozycje oraz inicjuje projekty własne. Dialog zapoczątkowany myślą o stałym pogłębianiu idei „kultury w łazience”, rozwijaniu jej spójności, wiarygodności i doniosłości, sięga dzisiaj znacznie głębiej. Wynikiem takiego podejścia jest stały dialog między niezależnymi artystami, muzykami, architektami, projektantami i firmą. Dornbracht dąży do rozwoju kulturalnej tożsamości, aby tchnąć ducha w materię, którą w tym przypadku są produkty. W miarę upływu czasu firma znajduje się coraz bliżej wyznaczonego celu. Poszukiwania, dociekliwość, stały dialog tworzą bazę marki. Proces nauki w odniesieniu do niej, jest bowiem w idealnym przypadku, podobnie jak u człowieka, procesem, który nigdy nie ma końca.
Czytaj całość
 
e-lotari.pl - zakupy z domowego zacisza Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
e_lotari_wybor_rolety.jpg Wzorzyste, pięknie dekorowane rolety marki Lotari były do tej pory dostępne w dobrych sklepach detalicznych. Teraz można je nabyć nie wychodząc z domu – za pośrednictwem nowo otwartego sklepu internetowego na stronie www.e-lotari.pl.

Pod adresem www.e-lotari.pl w szybki i łatwy sposób wybierzemy interesujący nas produkt oraz jego parametry. Rolety Classic, Mini Rolety czy zasłony sznurkowe są teraz w zasięgu jednego kliknięcia myszką. Już nie ma potrzeby wybierania się na długie zakupy. Siedząc wygodnie w fotelu i przyglądając się urządzanemu pomieszczeniu znacznie szybciej podejmiemy trafną decyzję – z marką Lotari nie powinno to stanowić żadnego problemu. Szeroki wybór wzorów, kolorów i faktur tkanin otwiera drogę do pasjonującej przygody designerskiej – możemy teraz ją przeżyć w zaciszu własnego domu.
Czytaj całość
 
Nowy salon Sanitec KOŁO zaprasza na zakupy! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
salon_w_krakowie_aranzacja_1_tn250.jpg Jeżeli właśnie przeprowadzasz remont swojej łazienki i szukasz odpowiednich produktów do jej wyposażenia, warto odwiedzić otwarty niedawno w Krakowie (największy w Polsce) salon łazienkowy firmy Koło. To ponad 850 metrów ekspozycji najnowszych rozwiązań łazienkowych, a także miejsce, gdzie oprócz inspiracji, można uzyskać darmową pomoc architekta. Ponadto goście salonu mogą obejrzeć wystawę fotografii nagrodzonych w konkursie „Źródła inspiracji: Wodna pasja”.

Nowy Salon Łazienek KOŁO w Krakowie mieści się na powierzchni aż 850 m2! Klienci dostaną tu wszystkie elementy, które potrzebne są do zaaranżowania łazienki – począwszy od produktów marek KOŁO, Keramag i Koralle, aż po płytki, armaturę i akcesoria łazienkowe wielu innych firm. Bogata ekspozycja składa się zarówno z poszczególnych modeli kabin, wanien i ceramiki oraz całych rozwiązań aranżacyjnych. Dzięki temu klienci mają ułatwiony wybór zestawu odpowiedniego dla ich łazienki. W salonie prezentowane są wszelkie nowości, które dopiero weszły do oferty firmy, np. kabiny prysznicowe Geo 6 czy linia brodzików Standard Plus.

Czytaj całość
 
Dni Designu Krajów Nadbałtyckich - Gdynia Design Days 2009 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
gdd_black_rgb_budowa_info.png

Od 9 do 19 lipca Gdynia będzie europejską stolicą designu. Instytut Wzornictwa Przemysłowego i Urząd Miasta Gdyni zapraszają na Gdynia Design Days 2009 – drugą edycję międzynarodowego wydarzenia promującego design krajów nadbałtyckich. Misją festiwalu jest promocja dobrych praktyk projektowych podnoszących jakość życia.
Gdynia Designem stoi Gdynia Design Days to element strategii rozwoju Miasta Gdyni, które jako miejsce przyjazne dla biznesu kreatywnego, konsekwentnie angażuje się w upowszechnianie nowoczesnych rozwiązań projektowych. Gdynia chce przyciągnąć innowacyjne firmy, które dostrzegają  w mieście nowe możliwości biznesowe. Program Gdynia Design Days poprzez wystawy i wydarzenia kulturalne popularyzuje zjawisko wzornictwa wśród szerokiej publiczności. Jest to również ważne wydarzenie dla środowiska profesjonalnego, dla którego Instytut Wzornictwa Przemysłowego przygotował warsztaty z wprowadzenia nowego produktu na rynek oraz prezentacje najlepszych praktyk wzorniczych i nowatorskich projektów produktów oraz usług.
Czytaj całość
 
Krakowski rynek hotelowy odporny na kryzys Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
park_inn_8.jpg Spowolnienie na rynku nieruchomości, a nawet zastój jak twierdzą liczni analitycy sprawia, że nie wszystkim deweloperom uda się przetrwać. Zniknięcie z rynku małopolskiego nadal grozi przede wszystkim małym firmom, które kupiły tereny pod przyszłe inwestycje w czasach, kiedy ceny działek były mocno przewartościowane. Czołowi gracze, jacy pozostają na rynku, lub też dopiero na niego wchodzą nie obawiają się sytuacji. Dzięki przemyślanej strategii działania i szerokiej dywersyfikacji produktów nie obawiają się konkurencji. Jednym z elementów takiej strategii jest z pewnością aktywizacja działalności na polu inwestycji hotelowych. W Polsce, a szczególnie w Krakowie, mimo kilku nowych obiektów nadal brakuje miejsc noclegowych. Według ostatnich raportów rynkowych budownictwo hotelowe mimo panującego kryzysu czekają dobre czasy.
Czytaj całość
 
ROCA z najlepszymi projektami dyplomowymi 2007/2008 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
roca_najlepsze_dyplomy ROCA Polska, jeden z czołowych producentów ceramiki i wyposażenia łazienek, sponsoruje kolejną już konferencję i wystawę „Najlepsze projekty dyplomowe 2007/2008”. Jest to przegląd i wystawa najlepszych prac absolwentów polskich uczelni kształcących projektantów.

ROCA Polska od lat aktywnie wspiera polski design. Firma była partnerem wydarzenia „Wnętrza zaradne” w 2007 roku, regularnie organizuje również konkurs SPA-ART, którego celem jest promowanie młodych, utalentowanych projektantów i stworzenie im możliwości podjęcia współpracy i realizacji ich projektów.

Czytaj całość
 
Dornbracht Edges na targach Passagen/imm Cologne 2009 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
global_street_food Premiera nowej wystawy Dornbracht Edges odbywająca się 19 stycznia 2009 r. przy okazji tegorocznych targów imm Cologne cieszyła się dużym zainteresowaniem. Świadczy o tym chociażby ponad 500 gości, którzy odwiedzili „Global Street Food”. Projekt ten jest rezultatem fascynacji kuchniami zaimprowizowanymi w przestrzeni publicznej. Miejskimi stoiskami fast food łączącymi pragmatyczny dyletantyzm z kompleksowością zawartą na minimalnej powierzchni. Mike Meiré, pomysłodawca i kurator wystawy, prezentuje nam łącznie 12 obiektów i kuchni ulicznych z różnych części świata ustawionych w klasycznym white cube. Wystawa podkreśla formę rzeźbiarską tych autentycznych obiektów, a jednocześnie ich tożsamość kulturową.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 18 z 22
Budowa-Info
Start
Technologie budowlane
Budynki
Wnętrza
Wydarzenia
Architekci
Szukaj
Napisz do nas